Wydawca treści
Terminarz, rezerwacje
Udział w zajęciach jest możliwy jedynie po dokonaniu przez zgłaszającego rezerwacji, której należy dokonać na minimum 10 dni robocych przed planowanym terminem. Rezerwacji dokonuje się telefonicznie (edukator - 32 422 37 48 wew. *211, leśniczy/podleśniczy - KONTAKT), a następnie potwierdza za pomocą wypełnionej karty zgłoszenia do dwóch dni po rezerwacji telefonicznej. Zgłaszający przesyła wypełnioną kartę pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres rybnik@katowice.lasy.gov.pl, z późniejszym dostarczeniem oryginału do nadleśnictwa.
W przypadku nie przesłania karty w wyznaczonym terminie zajęcia uznawane są za nieważne.
O rezygnacji lub zmianie terminu zgłaszający informuje Nadleśnictwo niezwłocznie. Nadleśnictwo Rybnik zastrzega sobie prawo do odmowy przeprowadzenia zajęć edukacyjnych w terminie, który został wcześniej zarezerwowany przez inną grupę lub gdy z innych względów związanych z działalnością Nadleśnictwa nie jest możliwa realizacja zajęć w danym terminie.
! Zajęcia edukacyjne z edukatorem możliwe są wyłącznie we wtorki, środy oraz czwartki !
Zajęcia z leśniczym lub podleśniczym od poniedziałku do piątku
Najnowsze aktualności
"Las do góry nogami "
"Las do góry nogami "
Lasy Państwowe zachęcają wszystkich do zanurzenia się w tajemniczy, nocny świat nietoperzy i odkrycia, jak wiele znaczą dla naszej przyrody te fascynujące ssaki. To okazja, by spojrzeć na las i jego mieszkańców z zupełnie nowej perspektywy – do góry nogami!
Poznaj "Las do góry nogami " w ramach Międzynarodowej Nocy Nietoperzy
Czy wiesz, że nietoperz jest w stanie zjeść w ciągu jednej nocy nawet 3 tys. uprzykrzających nam życie komarów i meszek? Czy zdajesz sobie sprawę, że możesz delektować się smakiem bananów czy mango właśnie dzięki zapylającym te rośliny nietoperzom? Czy wiesz, że serce nietoperzy podczas hibernacji bije zaledwie kilka razy na minutę? Te i wiele innych ciekawostek poznasz podczas organizowanej przez Lasy Państwowe akcji "Las do góry nogami" w ramach Międzynarodowej Nocy Nietoperzy.
Na świecie żyje ok. 1400 gatunków nietoperzy. W Polsce jest ich 28 i wszystkie są pod ochroną. Lasy Państwowe, współpracując z różnymi partnerami, dodatkowo podejmują działania na rzecz ochrony tych wyjątkowych zwierząt m.in. budując specjalnie zaprojektowane schronienia, zabezpieczając miejsca naturalnych zimowisk, biorąc udział w regularnych akcjach liczenia zimujących osobników.
- Chcemy upowszechniać wiedzę o polskich gatunkach nietoperzy, ale także pokazać, jak ważne dla zdrowia naszych ekosystemów są te często wzbudzające niepokój ssaki – mówi Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych. - Akcja „Las do góry nogami” to nasz wkład w rozbudzanie wrażliwości przyrodniczej społeczeństwa – dodaje.